Google’ın Yeni CEO su

Yayınlandı: 01 Şubat 2011 / Gündem
Etiketler:, , ,

Google’ın CEO’su  nisan ayında değişecek. Şirketin kurucularından Larry Page başa geçiyor. Peki bu değişiklik Google’ın geleceğini nasıl etkileyecek? Page nasıl bir CEO olacak?

Google CEO’su Eric Schmidt Nisan ayında görevini şirketin kurucularından Larry Page’e bırakacak. Google’ın üst yönetiminde yaşanacak bu değişikliğin nasıl sonuçlar doğuracağı merak ediliyor. (Google CEO’su Değişiyor)
38 yaşındaki Larry Page ile çalışmış olan kişiler yeni CEO’nun Eric Schmidt’ten çok farklı bir karaktere sahip olduğunu dile getiriyorlar.
Birçok yönden, kendisinin de hayranı olduğunu dile getirdiği, Apple CEO’su Steve Jobs’a benzetilen Larry Page’in iradesi kuvvetli, zaman zaman kaba ve sabırsız olabilen bir yapıya sahip olduğu ve mühendisleri zorlamaktan çekinmediği belirtiliyor.

Larry Page’in en büyük sıkıntısının bürokrasi olduğu söyleniyor. Page’in çabucak gerçekleşmesini istediği projeler için bürokrasiyi delip geçebildiği ve bazı kuralları esnetebileceği de dile getiriliyor

ShiftDelete.Net’in haberine göre, Larry Page’in bugüne kadar imza attığı projeler arasında Gmail ve Chrome tarayıcı bulunuyor. Page ayrıca şirketin YouTube’u satın almasında da önemli bir rol sahibiydi.
Şirkete yakın kesimler, Larry Page’in önderliğinde Google’ın daha agresif bir yapıya sahip olacağı ve kısa zaman içerisinde yeni projelerin ortaya çıkacağını iddia ediyor.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s