Davutoğlu’ndan Mısır hakkında açıklama geldi

Yayınlandı: 01 Şubat 2011 / Mısır
Etiketler:, ,

Mısır’da yaşanan ayaklanma ve olaylara ilişkin  beklenilen açıklama Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Avustralya Dışişleri Bakanından geldi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Türkiye ziyaretinde bulunan Avustralya Dışişleri Bakanı Rudd ortak basın toplantısı düzenleyerek Mısır’da yaşanan gerginlik ve gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundular.

Davutoğlu; ‘ Bu konu hakkında o günlerde 2,3 kez açıklama yaptım. Hayretle takip ediyoruz ki Türkiye ve bizler bu konuda sessiz kalmışız gibi gösteriliyor. Türkiye’nin demokrasi özgürlüklere önem verdiğini dile getirmeyenler var Basın mensuplarının bu açıklamaları iyi takip etmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz ilkesel politika takip eden bir ülkeyiz ayrıca dost ve komşu ülkelerin iç güvenliği ve huzuruna da önem veririz.

Ne yönde olursa olsun bütün bu gelişmelerin bölgemizde olumlu sonuçlar vermesini temenni ediyoruz. Geleceğimizi birlikte reformlarla birlikte barışçıl bir şekilde getirmemizi ümid ediyoruz. Ümid ediyorum bizim basın mensuplarımız da bunu yakından takip ederler. Lübnan’da olayları takip ederken neden başka ülkenin olaylarına müdahale ediyorsunuz diyenler ilginçdir ki şimdi neden Mısır olaylarına karışmıyorsunuz demeye başladılar buda çok ilginç ve gözardı edilmeyecek bir davranıştır.

CLİNTON’IN TÜRKİYE GEZİSİ İPTALİ

Bize iletilen bildiride Türkiye’ye olan ziyaretini en kısa sürede gerçekleştirecek. Sayın Clinton ile biz yakında Münih müzakeresinde görüşmeyi diliyorduk ama orayada gelemeyecek sanırım. Sayın Clinton ile zaten bizim aramızda ülkeler arasında sürekli bir telefon trafiği var.
Avustralya Dışişleri Bakanı Rudd’un yaptığı açıklamanın ardından bir gazetecinin; Bende bu soruyu soracaktım leb demeden leblebiyi anladınız derler bizde onun gibi oldu demesine gülerek cevap veren Rudd konuşma sonunda kürsüden ayrılırken ‘Leblebi’ Diyerek kürsüden indi..

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s