Başbakan’dan ‘tek tip’ Açıklaması

Yayınlandı: 02 Ekim 2010 / Gündem
Etiketler:, , , ,

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tek tip askerlikle ilgili bir açıklama yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tek tip askerliğin ertelenmesi veya değiştirilmesi imkanının olmadığını belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığından, tek tip askerlik konusunda bilgi alacağını vurgulayarak, ‘Askıya almak, rafa kaldırmak henüz sözkonusu değil’ dedi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Erdoğan, Meclisin 23. Dönem 5. Yasama senesi sebebiyle  TBMM(Türkiye Büyük Millet Meclisi)  Başkanı Mehmet Ali Şahin’in verdiği resepsiyonda gazetecilerin sorduğu soruları cevapladı. Erdoğan, ‘tek tip askerlik’ ile hakkında sorulan  bir soru üzerine, Genelkurmay Başkanlığının bu konu ile ilgili  çalışmalarının bulunduğunu ifade etti.

BİLMEDEN KARAR VERMEK YANLIŞ

Yapılan araştırmaların bitirilmesi sonucunda, Genelkurmay Başkanlığından açıklama yapılacağını belirten Erdoğan, ‘Brifingden sonra konuyla alakalı kararımızı vereceğiz.

Askıya almak, rafa kaldırmak… Böyle bir şey şu anda mümkün değil. Daha konuyla yapılan çalışmalar hakkında bilgimiz yok. Bundan dolayı herhangi bir şeyi bilmeden karar vermek yanlış olur’ diye konuştu. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül’ün Meclis’teki konuşmasının sonrasında tekrardan gündeme gelen Ergenekon tutuklamalarıyla ilgili olarak da “Geciken adaleti savunanlardan değilim” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s